Beton Pompası Yedek Parçaları

Beton Pompası, çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgiler.
Beton Pompası, basit bir şekilde anlatmak gerekirse, yüksek binalara sıvı beton pompalamaya yarayan ve Türk inşaat sektöründe özellikle son 25 yılda kullanım yaygınlığını artıran bir araçtır. Günümüzde çeşitli marka ve modellerde beton pompaları bulunmaktadır. Temel olarak, uzaktan kontrollü bir robot kol yardımıyla yönlendirilen beton pompalarının ilk türü Kamyone Monte Beton Pompasıdır. Takip eden yıllarda Mobil Beton Pompaları, Sabit Beton Pompaları, Püskürtme Beton Pompaları, Transmikserli Beton Pompaları, Tünel Beton Pompaları gibi bir çok çeşidi üretilmiş ve kullanıma sunulmuştur.
Beton pompası, haznesine dökülen betonu, içinde yer alan sevk silindir takozları sayesinde binaların üst katlarına, yüksek yerdeki yapılara veya beton mixerlerinin ya da tasiyicilarin ulasamayacaklari yerlere borular yardımıyla pompalar Sabit ve mobil olmak üzere iki modeli vardır. Mobil Beton Pompaları, bir kamyon veya benzeri bir aracın üzerine monte edilir. Bomları, pompanın üstlerinde kıvrılmış ve kat kat vaziyette durmak zorunda olduğundan, ulaşabilecekleri maksimum kat yüksekliği sınırlıdır. Sabit pompaların menzilini ise sevk borularına ekleme yaparak uzatabilirsiniz. Bu sebepten Sabit beton pompalarının, hem menzili hem pompalama güçleri de daha fazladır .
Beton pompalama işi bittikten sonra, kauçuktan yapılan temizleme topu  pompanin bir ucundan emilerek yada aynen beton pompalar gibi su ile birlikte pompalanarak pompanin boruları icinde kalan çimento artiklari temizlenir... Kullanılan sünger top kauçuktan yapılmaktadır. Bu temizleme topu, sünger top, sünger temizleme topu gibi isimler kullanılır. Beton pompalarında kullanılan bazı yedek parçalar; bomların birleşim yerlerinde beton sızdırmazlığını sağlamak için kelepçe contası adı verilen kauçuk parçalardır. Pompanın türüne ve kullanıcı tercihine göre kelepçe contaları ikiye ayrılır, dilli kelepçe contası ve dilsiz kelepçe contası. Borular bomlara boru alt takozu veya boru bağlantı takozu denilen kauçuk parçalarla bağlanır, ki sarsıntılarını boma vermemek amaçlanmıştır.  
Beton pompalarının bir çok aksamı hidrolik parçalardan meydana gelir. Pompanın bütün hareketli kısımlarında hidrolik aksam ve bu aksamın içinde de sızdırmazlığı sağlamakta kullanılan birçok değişik tip ve ölçüde keçe, o-ring gibi sızdırmazlık elemanları kullanılmaktadır. Genellikle bom tamir takımı ve sevk silindiri tamir takımı olarak adlandırılırlar. 
İletişim bölümünden bizlere ulaşarak, Beton Pompası Yedek Parçalarının fiyatlarına ve ürün kataloğuna erişebilirsiniz.